WTForms 2.0.2dev - en to cs_CZ translation catalogue (30 entries)

en: Invalid field name '%s'.
cs_CZ: Neplatný název pole '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
cs_CZ: Hodnota pole má být stejná jako u %(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
cs_CZ[0]: Počet znaků daného pole má být minimálně %(min)d.
cs_CZ[1]: Počet znaků daného pole má být minimálně %(min)d.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
cs_CZ[0]: Počet znaků daného pole má byt maximálně %(max)d.
cs_CZ[1]: Počet znaků daného pole má byt maximálně %(max)d.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
cs_CZ: Délka pole ma být mezi %(min)d a %(max)d.

en: Number must be at least %(min)s.
cs_CZ: Hodnota čísla má být alespoň %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
cs_CZ: Hodnota čísla má být maximálně %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
cs_CZ: Hodnota čísla má být mezi %(min)s and %(max)s.

en: This field is required.
cs_CZ: Toto pole je povinné.

en: Invalid input.
cs_CZ: Neplatný vstup.

en: Invalid email address.
cs_CZ: Neplatná emailová adresa.

en: Invalid IP address.
cs_CZ: Neplatná IP adresa.

en: Invalid Mac address.
cs_CZ: Neplatná MAC adresa.

en: Invalid URL.
cs_CZ: Neplatné URL.

en: Invalid UUID.
cs_CZ: Neplatné UUID.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
cs_CZ: Neplatná hodnota, povolené hodnoty jsou: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
cs_CZ: Neplatná hodnota, nesmí být mezi: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token.
cs_CZ: Neplatný CSRF token.

en: CSRF token missing.
cs_CZ: Chybí CSRF token.

en: CSRF failed.
cs_CZ: Chyba CSRF.

en: CSRF token expired.
cs_CZ: Hodnota CSRF tokenu.

en: Invalid Choice: could not coerce.
cs_CZ: Neplatná volba: nelze převést.

en: Not a valid choice.
cs_CZ: Neplatná volba.

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
cs_CZ: Neplatná volba: jeden nebo více datových vstupů nemohou být převedeny.

en: '%(value)s' is not a valid choice for this field.
cs_CZ: '%(value)s' není platnou volbou pro dané pole.

en: Not a valid integer value.
cs_CZ: Neplatná hodnota pro celé číslo.

en: Not a valid decimal value.
cs_CZ: Neplatná hodnota pro desetinné číslo.

en: Not a valid float value.
cs_CZ: Neplatná hodnota pro desetinné číslo.

en: Not a valid datetime value.
cs_CZ: Neplatná hodnota pro datum a čas.

en: Not a valid date value.
cs_CZ: Neplatná hodnota pro datum.
